WordPress Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata

Veritabanı bağlantısı kurarken hata oldukça açıklayıcıdır ve veritabanıyla bağlantının kesildiğini söyler.

  • Veritabanının hata oluşturma nedenleri
  • Hosting sunucunuzla ilgili sorun
  • Wp-config.php dosyasındaki hata
  • Siteniz saldırıya uğramış olabilir

Çözüm #1. Hosting sunucunuzla ilgili sorunları düzeltin

Barındırma sağlayıcınız, veritabanınızın kotasını aştığı için kapanıp kapanmadığını veya sunucuyla ilgili bir sorun olup olmadığını söyleyebilecektir. Sunucu sonunda her şeyin yolunda olduğu söylenirse, wp-config.php dosyanızı kontrol etmenin zamanı geldi.

Çözüm #2. wp-config.php dosya hatası

Wp-config.php dosyanızı FTP veya dosya yöneticisini kullanarak açın. Şimdi, veritabanı adı, ana bilgisayar, kullanıcı adı ve parolanın doğru olup olmadığını kontrol edin. Bu ayrıntılarda herhangi bir değişiklik bulursanız, derhal düzeltin. PHP dosyalarını nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyorsanız, önce temel bilgileri bilmeniz daha iyi olacaktır.

Çözüm #3. Saldırıya uğradığını kontrol etmek için tarayın

WordPress en çok tercih edilen açık kaynaklı platformdur, ancak güvenlik tehditlerine karşı son derece hassastır. Bu yüzden, WordPress’i bilgisayar korsanlığı için en iyi hedef olarak görmek sürpriz değil. Web sitenizi tamamen taramak için bir güvenlik aracı kullanın ve web sitenizin güvenli olup olmadığını kontrol edin. Sitenizin saldırıya uğradığını tespit ederseniz, panik yapmayın. Hemen giriş bilgilerinizi değiştirin ve web sitenizi yedekten geri yükleyin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir